Eveniment
Identitatea bărbatului accidentat MORTAL în Jucu nu a fost stabilită (ACTUALIZARE)
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/08/239D97FB-B91E-4AF4-9C9B-EAEDB052FFA8.jpeg)
Bărbatul care și-a pierdut viața după ce a fost lovit de o mașină, aseară, în Jucu de Mijloc, nu a fost încă identificat.
Vă reamintim, aseară, în jurul orei 21:20, un bărbat în vârstă de 57 de ani, din Beclean, în timp ce conducea un autovehicul pe DN1C, dinspre Cluj-Napoca înspre Dej, a surprins și accidentat mortal un bărbat.
Primele cercetări de la fața locului au indicat faptul că, în momentul impactului, pietonul s-ar fi aflat pe acostamentul consolidat al drumului național. IPJ Cluj anunță că vor continua cercetările pentru stabilirea exactă a tuturor împrejurărilor producerii accidentului și luarea măsurilor legale.
Până în prezent, identitatea pietonului nu a fost stabilită.În cauză se continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă, faptă prevăzută de Codul penal.
ACTUALIZARE ora 16:45: Pietonul accidentat mortal a fost identificat în persoana unui bărbat în vârstă de 49 de ani din Baia Mare, județul Maramureș.
Citește și: