Sport
Încă un gol pentru dejeanul Cătălin Itu! A înscris în poarta Chindiei
Publicat acum
6 anipe

Fotbalistul dejean Cătălin Itu a deschis scorul, aseară, în confruntarea dintre CFR Cluj și Chindia Târgoviște.
În minutul 3, Mihai Aioani, portarul în vârstă de 20 de ani al Chindiei, a degajat greșit o minge, iar acesta a ajuns la Cătălin Itu, care a deschis scorul fără probleme.
Golul dejeanului Itu a stabilit şi scorul la pauză, dar în partea secundă campioana avea să mai marcheze de trei ori. Mihai Bordeianu a reușit o dublă în mai puţin de 10 minute, în minutele 71 şi 79. Scorul final, 4-0, a fost stabilit de căpitanul Mario Camora, în minutul 87.
În urma acestei victorii, clujenii îşi asigură primul loc şi la finalul etapei a 17-a.
Citește și:

Șeful Secției 5 Poliție Rurală Dej, implicat într-un accident în Răscruci. De ce a fost sancționat de colegii săi

A făcut accident la Câțcău și s-a făcut nevăzut. Polițiștii din Dej l-au reținut, iar apoi a fost prezentat în fața magistraților

Cu sau fără jocuri de noroc în Dej? Primăria lansează consultare publică. Unde VOTEZI













