Eveniment
INCENDIU la o casă din comuna Ciceu Mihăiești – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/11/incendiu-casa-Lelesti2-1024x458.jpeg)
Un incendiu a izbucnit, ieri, în localitatea Lelești, comuna Ciceu Mihăiești.
Incendiul – care s-a manifestat într-o încăpere a unei case – a izbucnit ”din cauza utilizării unei sobe cu acumulare de căldură – jar sau scânteie căzute pe materiale care se aprind ușor (covor). Pompierii militari au găsit incendiul care se manifesta la doua încăperi și acoperiș (aproximativ 40 mp)”, a precizat ISU Bistrița.
Proprietarul în vârstă de aproximativ 60 de ani a fost transportat la CPU Beclean din cauza unui atac de panică. Acesta nu prezenta arsuri sau intoxicație cu fum.
”Alte două încăperi și o buna parte din acoperiș au fost protejate”, au mai transmis pompierii bistrițeni.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/11/incendiu-casa-Lelesti1-1024x768.jpeg)
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/11/incendiu-casa-Lelesti2-1024x458.jpeg)