Sport
LAPI Dej, CAMPIOANA României la volei masculin Juniori U19 – FOTO/VIDEO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2024/05/LAPI-Dej-campioana-U19-volei2-1024x768.jpg)
CSS LAPI Dej este campioana României la volei masculin Juniori U19, titlul fiind adjudecat ”acasă”, în Sala Sporturilor ”Petre Stăvariu”.
Turneul final de volei masculin Juniori U19 – ediția 2023-2024 s-a desfășurat în perioada 15-19 mai, la Dej, la întrecere participând șase echipe. La finalul celor patru zile, după desfășurarea tuturor jocurilor, CSS LAPI Dej și-a adjudecat locul 1, obținând medaliile de aur și trofeul de campioană a României. Podiumul a fost completat de CSM București, respectiv CTF Mihai I București.
Dejenii antrenați de profesorul Victor Lazăr au obținut și trei titluri individuale: Claudiu Răzvan Urian a fost desemnat ”cel mai bun coordonator”, David Țăranu-Runcan ”cel mai bun universal”, în timp ce Luca Martonoș a fost ales ”cel mai bun jucător al turneului”.
CSS LAPI Dej: Bogdan Vlad, Naroș Tudor, Balog Antonio, Mureșan Eduard, Codorean Sebastian, Stînea Șerban, Pop Marius, Martonoș Luca, Urian Claudiu, Julei Alexandru, Țăranu-Runcan David, Târnovan Robert, Schubert Andrei, Oprea Darius, Vancea Eric, Mureșan George. Antrenor: prof. Victor Lazăr.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2024/05/LAPI-Dej-campioana-U19-volei1-1024x768.jpg)
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2024/05/LAPI-Dej-campioana-U19-volei2-1024x768.jpg)
Pingback: LAPI Dej a reușit EVENTUL! A devenit CAMPIOANĂ și la ONSȘ - FOTO - Dej24.ro