LAPI Dej, noua CAMPIOANĂ la volei cadeți – FOTO

LAPI Dej este noua campioană la volei cadeți! Echipa este condusă de pe bancă de profesorul Victor Lazăr.

Ieri, în Sala de Sport ”Petru Stăvariu” din Dej a avut loc meciul care era considerat de la început drept finala competiției de cadeți: LAPI Dej – CTF Mihai I (campioana ultimelor trei ediții de campionat).

Voleibaliștii antrenați de Victor Lazăr s-au impus cu 3-1 (25-18, 21-25, 25-19, 25-17) și – grație celor trei victorii obținute înainte – și-au adjudecat locul 1 și medaliile de aur. Mai precis, anterior jocului cu CTF Mihai I, dejenii au câștigat disputele cu Viitorul Cluj (3-1), CSM București (3-0) și CSS Bacău (3-0).

Pentru LAPI Dej acesta e primul titlu național cucerit la cadeți din 2017 (atunci au învins cu 3-2 tot pe CTF Mihai I, în meciul decisiv).

ACTUALIZARE: Astăzi, LAPI Dej a câștigat și partida cu CSS Toplița (scor 3-0) și a încheiat neînvinsă turneul. Podiumul a fost completat de CSS Viitorul Cluj și CTF Mihai I București.

La finalul jocului de azi a avut loc festivitatea de premiere. Băieții antrenați de Victor Lazăr au primit marele trofeu și medaliile de campioni (foto articol).