LIVE Arcada Galați – Unirea Dej 3-1 – meciul decisiv – PLAY-OFF VOLEI MASCULIN

Unirea Dej-Banatul Caransebes volei (5)

Clubul de volei Unirea Dej întâlnește astăzi, de la ora 18, formația Arcada Galați. Acesta este meciul decisiv dintre cele două echipe, partida contând pentru play-off-ului Diviziei A1 la volei masculin (grupa 5-8). Dej24.ro transmite LIVE partida de la Galați.

LIVE Arcada Galați – Unirea Dej 3-1 (FINAL)

SET 4: 3-3, 8-4, 11-6, 15-13, 20-14, 23-15, 25-15

La primul time-out tehnic gălățenii au fost din nou în avans, și deși dejenii s-au apropiat la 2 puncte (15-13), gazdele s-au desprins din nou și nu au mai cedat frâiele partidei până la final, astfel că setul s-a încheiat 25-15. Arcada Galați – Unirea Dej 3-1.

SET 3: 4-1, 8-7, 10-10, 17-15, 21-17, 24-19, 25-19

Pe fondul unui joc foarte bun, gălățenii au controlat ostilitățile pe parcursul întregului set și s-au impus lejer, 25-19. Uniriștii nu au putut ține pasul și sunt la un pas de pierde întâlnirea decisivă.

SET 2: 3-2, 8-4, 11-6, 17-12, 19-14, 23-16, 25-17

Gălățenii s-au mobilizat exemplat după pauza dintre seturi și la prima întrerupere aveau deja 4 puncte avans. Gazdele au reușit să mărească diferența și să o mențină până la finalul rundei, scor 25-17.

SET 1: 3-3, 8-7, 10-12, 11-17, 16-19, 18-21, 23-23, 24-24, 25-25, 26-26, 26-28

Meciul a început destul de echilibrat, gazdele având un singur punct avans la primul time-out tehnic. Dejenii s-au desprins la 6 puncte (11-17) și părea că vor avea un final de set ușor, numai că gălățenii au egalat la 23, făcând ca finalul să fie unul extrem de disputat. În cele din urmă, dejenii s-au impus cu 26-28.

Apasă F5 pentru actualizarea paginii.

Vă reamintim, în prima partidă din play-off-ul Diviziei A1 (grupa 5-8), Unirea Dej a câștigat cu 3-1 meciul cu Arcada GalațiIeri, în meciul secund – transmis LIVE de www.dej24.ro -, gălățenii s-au impus fără drept de apel, scor 3-0.

Astăzi, în Sala Sporturilor ”Dunărea”, va avea loc meciul decisiv dintre cele două formații. Echipa care se impune și câștigă această primă fază, va prelua pentru fazele următoare poziția în clasament a învinsei sale, mai exact locul 5.

Finalele turneului 5-8 (învingătoarele din semifinale joacă între ele pentru locurile 5-6, învinsele luptă pentru locurile 7-8) se joacă diferit. Finala pentru locurile 5-6 se joacă în sistemul ”cel mai bun din cinci partide” (18, 19, 25, 26, 30 aprilie), iar finala pentru locurile 7-8 se joacă în sistemul ”cel mai bun din trei partide” (18, 25, 29 aprilie).