Eveniment
Mașină condusă de un bărbat din Dej, RĂSTURNATĂ pe DN1C, în Răscruci – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
10 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/10/accident-rascruci-rasturnat.jpeg)
Un accident rutier s-a produs astăzi, în jurul orei 14:10, pe DN1C, în localitatea Răscruci.
Din cercetările preliminare efectuate la locul evenimentului rutier s-a constatat că un autoturism condus în direcția municipiului Gherla, de un bărbat de 32 de ani, din municipiul Dej, a intrat în coliziune cu un autoturism oprit pe acostament, pe același sens de mers.
Autoturismul bărbatului de 32 de ani s-a răsturnat ulterior pe partea carosabilă, iar celălalt autovehicul a fost proiectat în șanțul de colectare a apelor pluviale.
Bărbatul de 32 de ani a fost transportat la o unitate medicală. Testarea acestuia cu aparatul etilotest a indicat rezultat negativ.