Sport
Meci greu pentru Unirea Dej, sâmbătă, la Slobozia
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/06/Unirea-Dej_profile.png)
FC Unirea Dej va juca, sâmbătă, în deplasare, împotriva Unirii Slobozia. Partida contează pentru etapa cu numărul 15 din Liga 2.
Înaintea acestei confruntări, dejenii antrenați de Dragoș Militaru ocupă locul 6 (ultimul loc de play-off), cu 25 de puncte acumulate (7 victorii, 4 egaluri, 3 înfrângeri), în timp ce gazdele pregătite de Costel Enache se situează pe a doua poziție a clasamentului Ligii 2, cu 28 de puncte (8 victorii, 4 egaluri, 2 înfrângeri).
Meciul de pe Stadionul 1 Mai din Slobozia va fi transmis ÎN DIRECT pe DigiSport, OrangeSport, PrimaSport.