Unirea se întorce la Dej cu un punct din ultima deplasare din 2022

Echipa de fotbal Unirea Dej a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida din deplasare cu AFC Unirea 04 Slobozia.

”Duelul Unirilor” – care a avut loc astăzi, cu începere de la ora 13:45, pe Stadionul 1 Mai din Slobozia – a contat pentru etapa cu numărul 15 din Liga 2. Alex Pop a deschis scorul, din penalty, în minutul 34, după ce Florin Blaj a fost faultat în careul ialomițenilor. În minutul 61, gazdele antrenate de Costel Enache au egalat prin Bolohan.

În urma acestei remize, elevii lui Dragoș Militaru au obținut un punct în ultima deplasare din 2022 și rămân în zona locurilor de play-off. Pentru Unirea Dej urmează duelul de pe teren propriu cu CS Minaur Baia Mare.

AFC Unirea 04 Slobozia: Contra – Ibrian, I. Dinu, Gab. Lazăr, C. Toma (C) – Coadă, Prejmerean (Cruceru 64′)  – Boțogan (Dorobanțu 85′), Silaghi (Bolohan 10′), Afalna – C. Rus (Golda 64′). Rezerve neutilizate: Păduraru – Perju, M. Lemnaru, Ben Levy, Ekollo. Antrenor: Constantin Enache.

FC Unirea Dej: Railean – Roș (Gîț 46′), D. Pop, Kereki, Maftei (Chira 85′), Cătinean (C) (Burdeț 64′), Ad. Pop, Al. Militaru (Buta 46′), Cocian, Al. Pop, Blaj (Greu 64′). Rezerve neutilizate: Chindriș – Vomir, Fulga, An. Pop. Antrenor: Dragoș Militaru.

Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.

1. Kiss Gyula

2022-11-28 la 10:35:35 AM

Buna ziua , D-voastra despre ce meci vorbiti ? Cel adevarat a inceput la ora 13,45 si nu la ora 11 cum spuneti .Chiar nu va intereseaza nimic , numai scriem sa ne luam banii , uite dupa un asemenea articol eu v-as penaliza .