Meszaros, după meciul Unirii Dej cu Bălan: ”Băieții au arătat caracter și devotament” – VIDEO

Alpar Meszaros Unirea fotbal (4)

FC Unirea Dej s-a impus cu 3-0 în fața echipei Luceafărul Bălan, iar antrenorul gazdelor, Alpar Meszaros, se declară mulțumit de evoluția echipei sale.

”O victorie meritată până la urmă, după aspectul jocului… Am avut foarte multe ocazii în prima repriză, ne-a fost frică că ocaziile care au fost se răzbună, dar până la urmă băieții au arătat caracter și devotament și au înscris de trei ori în repriza a doua. Eu zic că este un pas înainte, repriza a doua eu zic că am fost peste adversar, dar mai e mult de lucru. După patru adversari care au tras la promovare, până la urmă am avut și un adversar mai modest, dar un adversar care și-a vândut greu pielea. Aceste trei puncte sunt o gură de aer pentru la iarnă, dacă mergem înainte, să vedem cum structurăm lotul și cum facem ca să jucăm un fotbal frumos”, a declarat pentru Dej24.ro antrenorul Unirii Dej, Alpar Meszaros.

Vezi ce a mai declarat antrenorul Unirii Dej, Alpar Meszaros în materialul video de mai jos (min. 08:23).