Conectează-te cu noi

Ştiri din zonă

Motociclist cu permisul suspendat, oprit în Ilișua. Ce au mai stabilit polițiștii

Publicat acum

pe

Ieri, 25 februarie, în cadrul acțiunilor de monitorizare a traficului rutier derulate, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Petru-Rareș au oprit pentru verificări o motocicletă condusă de un bărbat, prin localitatea Ilișua.

Polițiștii l-au identificat pe conducătorul acesteia, un bărbat de 27 de ani din Ilișua. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că acesta are dreptul de a conduce suspendat, iar motociclul condus de acesta nu figurează ca fiind înmatriculat sau înregistrat.

În cauză a fost întocmit dosar penal, iar polițiștii continuă cercetările pentru comiterea infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.

Reclamă
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RECLAMĂ

PUBLICITATE

RECLAMĂ

PUBLICITATE

TU AI DAT LIKE?

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER