Ştiri din zonă
Nu i-a fost frică să circule cu viteză prin Jucu, deși avea permisul suspendat
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/07/image30.jpg)
Luni, 1 mai, în jurul orei 23.40, polițiștii Serviciului Rutier – Biroul Drumuri Naționale și Europene au depistat pe DN1C E576, pe raza comunei Jucu, un bărbat de 27 de ani, din județul Bistrița-Năsăud, care conducea un autoturism cu viteza de 103 km/h.
Verificările au condus la stabilirea faptului că acesta avea dreptul de a conduce suspendat, în cauză fiind astfel demarate cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul fără permis de conducere.