Eveniment
Oi ucise de urs, în Chiuiești. Al doilea atac în doar câteva săptămâni
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/10/ursoaica-urs-muntii-apuseni.jpg)
Un urs a ucis patru oi, în cursul nopții trecute, într-o gospodărie din comuna Chuiești.
Conform prefectului Clujului, Irina Munteanu, ”atacul s-a produs la o gospodărie mai izolată, aflată în zona pădurii. Ursul nu a fost văzut, iar incidentul a fost anunțat azi-dimineață la ora 10”.
La fel ca în urmă cu trei săptămâni, când s-a înregistrat un atac de același gen, un echipaj al Jandarmeriei s-a deplasat de urgență în comuna Chiuiești pentru verificarea situației.
Reclamă
Citește și:
Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.
Pingback: Mesaj RO-alert: ”Urs în Chiuiești. Evitați zona, rămâneți în locuințe!” - Dej24.ro