Social-Cultură
Părintele Stelian Tofană revine la Dej cu o nouă dezbatere
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/11/conferinta-pr.-prof.-univ.-dr.-Stelian-Tofana-Centrul-Cultural-Arta-Dej-2.jpeg)
În 2019, Protopopiatul Ortodox Român Dej, împreună cu Primăria Municipiului Dej a demarat un proiect cultural intitulat ”Familia și societatea-Ce ne spune Biblia?”.
În cadrul acestui proiect, părintele profesor universitar doctor Stelian Tofană de la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Cluj-Napoca a susținut mai multe conferințe care aduc în actualitate problemele cu care se confruntă societatea noastră. Părintele Tofană va reveni la Dej la jumătatea acestei luni pentru o dezbatere intitulată <<Dependențele- utopia unei eliberări?>>.
”În cadrul acestui proiect ne dorim să conștientizăm cu toții cât de importantă este familia și că o familie sănătoasă întotdeauna se bazează pe principiile Sfintei Scripturi, pe ceea ce ne spune cuvântul lui Dumnezeu. Într-adevăr, în perioada pandemiei acest proiect a luat o pauză, dar ne-am dorit să fie continuat, astfel că în data de 16 noiembrie începând cu ora 18:00, la Centrul Cultural Arta din Dej, părintele profesor Stelian Tofană va reveni în mijlocul dejenilor pentru a susține a 5-a dezbatere intitulată <<Dependențele- utopia unei eliberări?>>. Vă așteptăm cu mare drag la acest eveniment și vă asigur că timpul petrecut împreună cu părintele profesor Stelian Tofană o să fie un timp petrecut cu folos!”, a transmis preotul Ioan Buftea, protopopul Dejului.
foto: arhivă