Ştiri din zonă
Petrecere cu 150 de persoane, oprită de polițiști. S-a întâmplat într-o localitate din Cluj
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/11/ambulanta-politie-general-1024x576.jpg)
Poliţiştii au oprit o petrecere cu 150 de persoane care a fost organizată în localitatea clujeană Poieni.
”La data de 11 februarie, în jurul orei 21.00 poliţiştii din cadrul Poliţiei oraşului Huedin, în baza activităţiilor operative, s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că într-un spaţiu administrativ al unei societăţi comerciale, urma să se desfăşoare un eveniment privat. La faţa locului, poliţiştii au constatat faptul că este vorba despre o petrecere la care participau aproximativ 150 de persoane”, se arată într-o informare trimisă, azi, de IPJ Cluj.
Oamenii legii l-au sancţionat contravenţional pe organizatorul evenimentului cu o amendă de 5.000 de lei, în baza Legii 55/2020. De asemenea, au fost identificate 22 de persoane pentru care s-au aplicat sancţiuni contravenţionale.