Social-Cultură
Pompierii din Dej, vizitați de numeroși preșcolari și elevi, de Ziua Copilului – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/06/copii-vizita-pompieri-1024x768.jpeg)
Ieri, de Ziua Internațională a Copilului, Detașamentul de Pompieri Dej și-a deschis porțile pentru numeroși preșcolari și elevi din oraș.
”În contextul Zilei Copilului, pompierii dejeni au deschis porțile subunității și s-au întâlnit cu cei mici. Ne-au trecut pragul sute de preșcolari și elevi, curioși să afle mai multe despre noi. Am pregătit numeroase activități și am petrecut câteva ore frumoase împreună!Dragi copii, vă mai așteptăm!”, a informat ISU Cluj.