Sport
Prima plecare de la Unirea Dej, după retrogradarea în Liga 3
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/06/Unirea-Dej_profile.png)
Liber de contract, Mihai Kereki este primul jucător care pleacă de la FC Unirea Dej, după retrogradarea în al treilea eșalon.
Fundașul central în vârstă de 27 de ani – ajuns la final de contract cu Unirea Dej – a ales să semneze cu CSA Steaua, acesta fiind primul transfer al roș-albaștrilor pentru noul sezon de Liga 2.
”Formația roș-albastră a perfectat azi primul transfer pentru sezonul 2024-2025 al Ligii a II-a: Mihai Kereki. În vârstă de 27 de ani, Mihai joacă în poziția de fundaș central, are 1,91 m înâlțime, și a venit în Ghencea de la Unirea Dej, formație pentru care a evoluat în 20 de partide în sezonul recent încheiat.
Steaua București se va reuni pe 17 iunie pentru a pregăti participarea în sezonul 2024-2025. Mult succes în Ghencea, Mihai!”, a precizat CSA Steaua.
Și Unirea Dej, prin intermediul conturilor oficiale, i-a mulțumit pentru toată munca depusă în tricoul alb-albastru și i-a urat mult succes la noua sa formație.