Social-Cultură
Puncte de PRIM-AJUTOR pe timp de CANICULĂ la Dej!
Publicat acum
9 anipe
de
Dorin Cociș
Primăria Municipiului Dej, Comitetul Local pentru Situații de Urgență, anunță populația municipiului Dej că Centrul Meteorologic Regional Transilvania-Nord a emis pentru județul Cluj o atenţionare meteorologică COD GALBEN de caniculă și disconfort termic pentru data de 01.08.2017 și COD PORTOCALIU de caniculă și disconfort termic pentru zilele de 02.08.2017 și 03.08.2017.
În perioadele de caniculă și disconfort termic accentuat, în Municipiul Dej funcţionează PUNCTE DE PRIM AJUTOR în următoarele FARMACII:
- farmacia DELADI FARM (VIVA PHARM), P-ța 16 Februarie nr.3
- farmacia PANITEKA, P-ța Bobâlna nr.17
- farmacia CATENA, P-ța Bobâlna nr.11 (lângă Cinema ARTA)
- farmacia CATENA, vis-a- vis de Colegiul Naţional Andrei Mureşanu
- farmacia VITA FARM PLUS, str.Mircea cel Bătrân nr.2 (Cartierul 1 Mai)
- farmacia LAVANDULE, str. Dobrogeanu Gherea nr.6 (Dealul Florilor)
- farmacia MD FARMA, str. Unirii nr.1 (Dealul Florilor)
- farmacia CATENA, str. Dobrogeanu Gherea nr.20 (Dealul Florilor)
În incinta punctelor de prim ajutor este asigurata apă și asistență medicală în caz de nevoie.
Citește și:

Arde România | Temperaturile vor urca până la 41°C la umbră, mai multe județe sub COD ROȘU

Încă un accident mortal în județul Cluj | Motociclist în flăcări, medicii nu au mai putut face nimic – FOTO

A ”zburat” cu mașina de pe drum, în Bobâlna. Șoferul din Dej, beat și cu permisul suspendat, REȚINUT de polițiști – FOTO












