Eveniment
Reteag | Dosar penal pentru un bărbat care a mințit în declarație
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/04/reteag-general.jpg)
Parchetul de pe lângă Judecătoria Beclean a deschis un dosar penal, pentru fals și uz de fals, unui bărbat care circula pe raza localității Reteag, direcția Beclean-Dej.
Bărbatul a fost oprit de către polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Petrut Rareș și a prezentat o adeverință în care se arăta că este șoferul unei firme.
Cu ocazia verificărilor efectuate de oamenii legii, s-a constatat că bărbatul nu este angajatul firmei respective. În realitate, acesta urma să efectueze un transport de animale (miei), se arată în comuncatul transmis de parchet.