S-a întrerupt seria rezultatelor bune. FC Unirea Dej, 0-4 cu CS Oșorhei

unirea-fc-bistrita-fotbal-1După opt meciuri consecutive fără înfrângere, FC Unirea a cedat azi cu 0-4 în fața formației CS Oșorhei.

Partida dintre CS Oșorhei și FC Unirea Dej, care a debutat astăzi cu începere la ora 14:00, pe terenul bihorenilor, a contat pentru etapa a XV-a a seriei a V-a din Liga a III-a. Cu opt meciuri consecutive fără înfrângere ”la activ”, dejenii s-au deplasat cu gânduri mari la Oșorhei, acolo unde urmau să întâlnească echipa de pe locul 14.

Planurile de acasă nu s-au potrivit cu cele de pe teren, iar bihorenii au deschis scorul în minutul 9 prin Valentin Petricău. Același fotbalist a dublat diferența nouă minute mai târziu, pentru ca mai apoi Chis Toie să facă 3-0 la jumătatea primei reprize.

Cu doar câteva secunde înainte de finalul primei părți, Toie a ”bifat” și el dubla, iar tabela de marcaj s-a modificat din nou, 4-0. După reluare, elevii antrenați de Gheorghe Barbu au încercat să revină în joc prin marcarea unui gol, însă nu au reușit. De altfel, nici CS Oșorhei nu a mai înscris, astfel că meciul s-a încheiat 4-0.