Social-Cultură
Sala de sport a Liceului Tehnologic ”Constantin Brâncuși” Dej, finalizată – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/12/inaugurare-sala-de-sport-brancusi-1-1024x768.jpg)
Astăzi a fost marcată finalizarea sălii de sport a Liceului Tehnologic ”Constantin Brâncuși” Dej, un obiectiv de investiții ai cărui beneficiari sunt elevii care frecventează unitatea de învățământ și cadrele didactice care îi îndrumă.
Ca urmare a solicitării administrației locale dejene, Compania Națională de Investiții (CNI) S.A a finanțat construirea sălii de sport de la Liceul Tehnologic ”Constantin Brâncuși” Dej.
”Finanțarea CNI s-a ridicat la suma de 1.100.000 de lei, iar Primăria Municipiului Dej a contribuit cu aproximativ 200.000 lei pentru realizarea utilităților și cu terenul pentru realizarea obiectivului de investiții”, transmite municipalitatea.