Administraţie
Ședință de îndată a CL Dej. Doar două proiecte se votează
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/01/Consiliul-Local-2021-CL-1024x469.jpg)
Consilierii locali din Dej se vor întruni joi, 8 decembrie, de la ora 13, într-o ședință de îndată.
Ședința – care se va desfășura online – are următoarea ordine de zi:
- Proiect de hotărâre privind participarea la Programul “Prima conectare la sistemul public de alimentare cu apă și/sau canalizare” finanțat din fondurile europene aferente Planului național de redresare și reziliență ( PNRR), componenta C1- Managementul apei, investiția 3.Sprijinirea conectării populației cu venituri mici la rețelele de alimentare cu apă și canalizare existente.
- Proiect de hotărâre privind aprobarea declanșării procedurii de expropriere a imobilelor care constituie coridorul de expropriere aferent lucrării de utilitate publică de interes local la obiectivul de investiții” Amenajare parcare strada Carpați în Municipiul Dej, județul Cluj “