Social-Cultură
Serbare câmpenească, duminică, la Bobâlna
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
Asociația ”Cura Tuam Animam”, în parteneriat cu Consiliul Județean Cluj și Primăria Comunei Bobâlna organizează Serbarea Câmpenească ”Bobâlna 2015 – Istorie și tradiție locală”.
Acest proiect este realizat cu sprijinul deputatului dejean Cornel Itu. Serbarea Câmpenească ”Bobâlna 2015 – Istorie și tradiție locală” va avea loc duminică, 26 iunie, începând cu ora 12:30 pe terenul de sport din incinta Școlii Gimnaziale Bobâlna.