Ştiri din zonă
Șofer din Ciceu-Mihăiești, beat la volan prin Agrieș
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/03/alcool-beat-etilotest-sofer-conducator-auto-politisti-politia.jpg)
La data de 30 aprilie, în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier, agenții de poliție din cadrul Secției 5 Poliţie Rurală Petru Rareş au oprit pentru control un autoturism care circula pe DJ171, pe raza localității Agrieș.
Șoferul, un bărbat de 30 de ani, din Ciceu-Mihăiești, a fost testat cu aparatul etilotest, care a indicat o valoare de peste 0,50 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost condus la spital în vederea recoltării de mostre biologice, însă a refuzat prelevarea de mostre biologice.
Polițiștii au întocmit dosar penal pentru infracțiunea de refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice.