Șomeșul Dej – Unirea Tritenii de Jos 3-0. Jocul, decis în ultimele 20 de minute – FOTO

Echipa de fotbal Someșul Dej a învins cu scorul de 3-0 formația Unirea Tritenii de Jos, în a noua etapă a Ligii a IV-a.

Meciul s-a disputat în această după-amiază, cu începere de la ora 16, pe Stadionul Municipal Dej. Prima repriză a fost destul de echilibrată, de la Someșul Dej remarcându-se doar Paul Bogdan, cu două ocazii mari de a puncta. Elevii antrenați de Mircea Bolba au controlat ostilitățile în partea secundă și au turat motoarele, reușind să marcheze de trei ori în ultimele 20 de minute. Scorul a fost deschis de Florin Boerean. Ionuț Podină a centrat de pe partea dreaptă, iar fostul elev al Academiei lui Hagi a punctat cu capul.

Proaspăt intrat pe teren, Cosmin Cîmpean (Zbengu) a întors un adversar în zona careului mic, a făcut 2-0 și a adus liniștea pe banca Someșului. În ultimele minute ale jocului de pe Municipal, Boerean a șutat de la marginea careului mare, stabilind scorul final. De menționat și ratările mari ”semnate” de Brumă (a luat la țintă bara) și Paul Bogdan (în prelungirile confruntării – din doi metri a ratat o execuție cu călcâiul).

Someșul Dej – Unirea Tritenii de Jos s-a încheiat 3-0 și fotbaliștii finanțați de omul de afaceri Vicențiu Știr mai adaugă încă trei puncte în clasamentul Ligii a IV-a.