Social-Cultură
„Spiridușii poveștilor”, vizită la Biblioteca Municipală Dej – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
8 anipe
de
Dorin CocișDe Ziua Internațională a Cărții pentru Copii, Biblioteca Municipală Dej a primit vizita preșcolarilor din grupa mijlocie – Spiridușii poveștilor – de la Grădinița Junior.
Copiii, isteți, curioși și cuminți, îndrumați de educatoarele Adriana Ciceu și Ana Popescu, au aflat ce e o bibliotecă și au descoperit câte lucruri poți învăța dintr-o carte.
În cadrul evenimentului, cei mici au vizionat și filmul „Degețica”, după povestea scriitorului Hans Christian Andersen.