Social-Cultură
ȘTIREA TA: Locuitorii din Dej Triaj se plâng de starea deplorabilă a drumului – FOTO

Publicat acum
10 anipe
de
Dorin CocișMai mulți locuitori de pe strada Triaj, din Dej, sunt nemulțumiți de starea jalnică a drumului din cartierul dejean.
Aceștia sunt nemulțumiți de faptul că strada nu a mai fost reparată de peste 25 de ani, iar din această cauză circulația auto este imposibilă, autoturismele fiind avariate de craterele formate în carosabil.
În speranța că problemele lor vor ajunge la urechile autorităților, au trimis pe mailul redacției Dej24.ro următorul mesaj:
„Locuitorii străzii Triaj, loc. Dej, sunt nemulțumiți de faptul că sunt lăsați în „voia soartei” de către cei care conduc destinele acestui oraș. Strada Triaj este într-o stare jalnică, nepracticabilă atât auto cât și pietonal. Reparațiile pentru întreținerea străzii neexistând în ultimii 25 de ani, circulația auto este imposibilă, autoturismele fiind avariate de gropile adânci existente.
Domnule Primar Morar Costan, care sunt planurile pe termen scurt pentru această stradă a municipiului Dej?„, se arată în mailul primit pe adresa redacției.
Atașat acestui mail, am primit și câteva fotografii realizate de cititorul Dej24.ro
Citește și:
Dejul se pregătește să rămână fără apă | Bazine amplasate în cartierele orașului, apă potabilă în școli și la spital
Cum s-au împărțit voturile, ce județe a câștigat Nicușor Dan și în ce județe s-a impus George Simion | GRAFIC
Dej | Rezultate OFICIALE ALEGERI PREZIDENȚIALE 2025 – turul 2 | Nicușor Dan, aproape 10.000 voturi!