Eveniment
Tânăr depistat la volan, în Dej, pozitiv la substanțe psihoactive
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
11 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/01/drugtest-sofer-drogat-1024x470.png)
În data da 6 septembrie, în jurul orei 00.30, polițiștii Biroului Rutier Dej au oprit în trafic, pe strada Ecaterina Teodoroiu, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din județul Alba.
Tânărul a fost testat cu aparatul pentru detectarea substanțelor psihoactive, fiind înregistrat rezultat pozitiv, motiv pentru care a fost condus la o unitate medicală, în vedere prelevării de probe biologice.
Cercetările sunt continuate pentru săvârșirea infracțiunii conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.