Eveniment
Tânăr din Dej, arestat preventiv. A tâlhărit o femeie pe stradă
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/11/talharie-geanta-poseta-furt.jpg)
La data de 11 noiembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Cluj-Napoca au reținut pentru 24 de ore un tânăr de 27 de ani, din Dej, în cadrul unui dosar penal ce vizează săvârșirea infracțiunii de tâlhărie calificată.
Sesizarea a fost făcută la data de 11 noiembrie, în jurul orei 6, de către o femeie de 67 de ani, din Florești, cu privire la faptul că în timp ce se deplasa pe strada Craiova din Cluj-Napoca, o persoană necunoscută i-a sustras din mână geanta pe care acesta o avea asupra sa.
La aceeași dată, în urma activităților investigativ-operative derulate, cu sprijinul polițiștilor din cadrul Secției 1 Poliție Cluj-Napoca, persoana necunoscută a fost identificată, respectiv un tânăr de 27 de ani, din municipiul Dej, bunurile sustrase fiind localizate și recuperate.
Urmare a probatoriului administrat, acesta a fost reținut pentru 24 de ore, fiind condus și predat reprezentanților unui Centru de Reținere și Arestare Preventivă.
La data de 12 noiembrie, magistrații Judecătoriei Cluj-Napoca au admis propunerea de arestare preventivă a tânărului, fiind emis mandatul aferent, pentru 30 de zile.