Eveniment
Tânăr din Unguraș, oprit și testat pentru droguri, pe o stradă din Dej. REZULTATUL indicat
Publicat acum
3 anipe

Ieri, 23 octombrie, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Dej au oprit pentru verificări un autoturism condus de un tânăr de 25 de ani, din comuna Unguraș pe strada Avram Iancu din Dej.
”În urma testării cu aparatul din dotare, au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive.
Menționăm că aceasta nu reprezintă probă în cadrul dosarului penal, persoana fiind condusă la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consumului unor substanțe interzise”, a informat IPJ Cluj, într-un comunicat de presă.
Citește și:

AUR demarează procesul de SUSPENDARE a președintelui Nicușor Dan. Formațiunea vrea și alegeri anticipate

Avertizare de vreme severă în mai multe localități din apropierea municipiului Dej. ANUNȚUL ANM

Topul celor mai bune școli din Dej, după rezultatele de la Evaluarea Națională 2026. Cine s-a remarcat












