Eveniment
Un bărbat din comuna Cășeiu a urcat la volan, deși nu avea permis
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/08/politia-politisti-actiune-razie.jpg)
Ieri dimineață, în jurul orei 08.40, polițiștii Secției 5 Politie Rurală Dej au oprit pentru verificări un autoturism condus pe raza localității Chiuiești, de un bărbat de 40 de ani, din comuna Cășeiu.
În urma controlului s-a constatat că acesta nu deținea permis de conducere, fiind întocmit dosar penal sub aspectul infracțiunii de conducere a unui vehicul fără permis de conducere.