Politic
TNL Dej, acțiune de plantare de copaci, în apropierea Parcului Balnear Toroc
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
8 anipe
de
Dorin CocișOrganizația Tineretului Național Liberal (TNL) Dej demarează sâmbătă, 9 aprilie, o acțiune de plantare de copaci, în apropierea Parcului Balnear Toroc.
Sub deviza „Mai mulți copaci, un aer mai curat!”, membrii TNL Dej vor veni în sprijinul locuitorilor municipiului Dej pentru a contracara efectele poluării, printr-o acțiune de plantare de copaci, pe dealul din apropierea Parcului Balnear Toroc.
Acţiunile de plantare încep la ora 13:00, iar organizatorii vor asigura puieţii, unelte de lucru, mănuşi de protecție, dar și consultanță privind tehnica de plantare și modul de dispunere în peisaj.