”U” Cluj își află azi adversara de la ”barajul” pentru Liga 1: Călărași sau Hermannstadt? (ACTUALIZARE)

”U” Cluj a învins, ieri, Pandurii cu 2-0 și și-a asigurat prezența la ”barajul” pentru promovarea în Liga 1, pe care îl disputa fie contra Dunării Călărași, fie contra lui Hermannstadt.

Dorin Goga a deschis scorul după doar 10 minute, printr-o execuție plasată. Tot vârful ajuns la 34 de ani a închis socotelile în minutul 58, declanșând o bucurie de nedescris în rândul celor aproximativ 7.000 de fani prezenți pe stadionul ”Cluj Arena”.

În urma acestei victorii, ”U” Cluj a încheiat campionatul pe locul trei și și-a asigurat prezența la ”barajul” pentru promovarea în Liga 1. Astăzi, de la ora 18:30, meciul Hermannstadt – Dunărea Călărași stabilește cine va fi adversara clujenilor, în vreme ce luni va avea loc tragerea la sorți pentru stabilirea meciurilor.

Turul va avea loc pe 8 iunie, iar returul se va disputa pe 12 iunie.

ACTUALIZARE ora 21: ”U” Cluj va întâlni la baraj Hermannstadt! Echipa antrenată de Vasile Miriuță a învins dramatic Dunărea Călărași, scor 2-1, golul victoriei fiind marcat în minutul 96.