Eveniment
ACCIDENT în Nireș, două autovehicule avariate
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/07/accident-Fundatura-7-politie-ambulanta.jpg)
Un apel la 112 a anunțat în urmă cu puțin timp, în jurul orei 19:30, producerea unui accident în localitatea Nireș, comuna Mica.
Din primele date, două autovehicule au fost implicate în accident. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej cu o autospecială, un echipaj SMURD, dar și polițiștii.
ACTUALIZARE: ”Salvatorii au găsit două autoturisme avariate cu ocupanții ieșiți din acestea. Două persoane au fost consultate la fața locului, fără a fi transportate la spital”, a informat ISU Cluj.
Totodată, Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Cluj a confirmat că accidentul s-a soldat fără victime.