Unirea Dej a cedat, pe teren propriu, în fața Științei Bacău (1-3) – FOTO/VIDEO

Echipa de volei Unirea Dej a pierdut cu scorul de 3-1 meciul de pe teren propriu cu Știința Bacău, disputat în această după-amiază.

Partida dintre Unirea Dej și Știința Bacău, programată de la ora 17 în Sala Sporturilor, a contat pentru a VI-a etapă din cadrul turneului pentru locurile 7-12. Înaintea acestei confruntări din Divizia A1, elevii antrenați de Stewart Bernard ocupau cea de-a patra poziție în clasamentul locurilor 7-12, cu 22 de puncte acumulate, în timp ce Știința Bacău se situa pe poziția a 3-a, cu 31 de puncte.

Doar primul set al întâlnirii a fost foarte echilibrat și cele două formații au mers umăr la umăr, set încheiat în favoarea oaspeților 30-28. Dejenii și-au luat revanșa în actul secund, câștigat la 21, dar apoi au fost ”spulberați” în ultimele două runde, 25-12, respectiv 25-16, și au pierdut meciul cu 3-1, înregistrând o nouă înfrângere pe teren propriu.

Tot în cadrul turneului 7-12, ”U” Cluj a cedat ”acasă” în fața echipei Volei Club Banatul Caransebeș (1-3), iar Știința Explorări Baia Mare s-a impus în deplasarea de la Piatra Neamț cu 3-0.

Vă reamintim, etapa trecută, CS Unirea Dej a fost învinsă cu scorul de 3-1, pe teren propriu, de CS Volei Caransebeș. Ultimul set a fost cel mai spectaculos, marcând – în ciuda înfrângerii – o revenire incredibilă a gazdelor. Detalii AICI!