Unirea Dej a debutat cu stângul în Play-off, 0-3 cu CSA Steaua

Echipa de fotbal Unirea Dej a debutat cu stângul în Play-off-ul Ligii 2: 0-3 cu CSA Steaua. Partida s-a disputat în această după-masă, de la ora 18, pe Stadionul Steaua.

Gazdele au deschis scorul în minutul 42, după ce Gabriel Buta a trimis balonul în propria poartă. La patru minute după reluare, Tsvetelin Chunchukov a dublat, cu capul, avantajul roș-albaștrilor. În minutul 65, Alex Pop putea reduce din diferență cu un șut în forță de la 20 de metri, dar transversala s-a opus. Scorul final a fost stabilit în minutul 73, când Atanas Trică a marcat cu capul, din 9 metri.

De menționat că din tabăra Unirii Dej au lipsit Mihai Kereki, Cristian Chira, Răzvan Matiș (accidentați) și Daniel Pop (suspendat).

Primul ”11”: 39. RAILEAN – 98. MAFTEI (‘82 CĂLUGĂR), 15. BURDEȚ, 4. BUTA, 20. GÎȚ, 6. CĂTINEAN (‘55 FULGA), 99. AD. POP, 14. MILITARU (‘55 FRĂSINEANU), 10. BLAJ (‘55 AN. POP), 11. AL. POP (C), 17. COCIAN (‘82 BOGDAN). Rezerve neutilizate: 12. CHINDRIȘ, 26. CHECICHEȘ – 19. ROȘ, 95. ȘUTEU.