Unirea Dej a pierdut pe teren propriu cu SCMU Craiova, scor 2-3

Unirea-Dej-volei

Clubul de volei Unirea Dej a pierdut, ieri, cu scorul de 3-2, partida disputată în Sala Sporturilor din Dej contra formaţiei SCMU Craiova. Acesta a fost primul meci al uniriştilor din returul Diviziei A1 la volei masculin.

Dejenii au avut un început mai bun de meci şi s-au impus în primul set cu 26-24. Oaspeţii s-au distrat în actul secund, câştigat lejer de olteni cu 25-13. Tot craiovenii au avut câştig de cauză şi în runda a treia, adjudecată în final cu 25-20. Antrenorul Unirii Dej, Victor Lazăr a reuşit să îşi mobilizeze jucătorii, iar aceştia au dus meciul în setul de aur, după ce ultimul confruntare s-a încheiat 25-23 pentru gazde.

În „decisiv”, voleibaliştii formaţiei SCMU Craiova s-au impus cu 15-11 şi au câştigat meciul cu 3-2. În urma acestui rezultat, dejenii obţin un singur punct, în timp ce craiovenii pleacă de la Dej cu două puncte.