Sport
Unirea Dej întâlnește, mâine, ”lanterna roșie” CS Ocna Mureș
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/10/Unirea-Dej-CSO-Cugir-fotbal-octombrie-2020-1.jpg)
Echipa de fotbal Unirea Dej va întâlni mâine, în deplasare, ”lanterna roșie” a seriei a IX-a, CS Ocna Mureș, într-o restanță a etapei a șaptea.
Partida dintre CS Ocna Mureș și FC Unirea Dej se va disputa mâine cu începere de la ora 14. Meciul trebuia să aibă loc pe 24 octombrie, dar Unirea a fost lovită de COVID-19 și duelul s-a amânat.
Înaintea acestei confruntări, elevii lui Dragoș Militaru ocupă primul loc în clasament, cu 21 de puncte acumulate în opt jocuri, în timp ce gazdele din județul Alba se situează pe a zecea poziție, cu numai 3 puncte în șapte partide.