Unirea Dej s-a calificat în sferturile Cupei României, după 3-0 cu ”U” Cluj

Echipa de volei Unirea Dej s-a calificat în sferturile Cupei României după ce a învins, ieri, ”U” Cluj cu scorul de 3-0.

Partida dintre Universitatea Cluj și Unirea Dej, disputată ieri după-amiază, a contat pentru prima fază a Cupei României (optimi) la volei masculin. Elevii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi au controlat ostilitățile pe parcursul întregii confruntări de la Cluj, din Sala Sporturilor ”Horia Demian”, și s-au impus în mininum de seturi (25-13, 27-25, 25-15).

În urma acestei victorii, CS Unirea Dej s-a calificat în sferturile Cupei României, acolo unde va întâlni Volei Municipal Zalău. Cele două meciuri (sistem tur-retur) se vor disputa pe 15 noiembrie și 13 decembrie.

Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.