Sport
Unirea Dej s-a impus pe terenul Universității Cluj – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/03/U-Cluj-Unirea-Dej-Divizia-A1-volei-masculinbatch_166544861_902596757185319_5992056575160722430_n-1024x485.jpg)
Echipa de volei Unirea Dej s-a impus cu 3-0 în fața Universității Cluj, într-un meci disputat azi pe terenul ”șepcilor roșii”.
Partida dintre Unirea Dej și ”U” Cluj – care a avut loc în această după-amiază, cu începere de la ora 18, la Cluj-Napoca – a contat pentru ultimul turneu al Diviziei A1 la volei masculin. Elevii lui Marius Dascălu s-au impus fără probleme, în minim de seturi, 25-15, 25-20, 25-18, la capătul a numai 63 de minute de joc. În urma acestei victorii de trei puncte, CS Unirea Dej a încheiat sezonul regulat pe locul 6.
Vă reamintim, ieri, dejenii au cedat cu 0-3 în fața Stelei.