VICTORII pe linie pentru FC Unirea Dej înaintea debutului în Liga 2 – FOTO/VIDEO

Echipa de fotbal Unirea Dej a învins cu 2-0 CS Gloria 2018 Bistrița Năsăud (Liga 3), în ultimul meci amical disputat de ”panterele roz” înaintea începerii Ligii 2.

Antrenorul Dragoș Militaru a început meciul cu CS Gloria 2018 Bistrița Năsăud cu: 30. Railean, 19. Roș, 15. Burdeț, 5. Kereki, 4. I. Rus, 14. Ad. Pop, 6. Cătinean, 3. Meszaroș, 10. Fl. Blaj, 11. Al. Pop, 8. Frăsineanu.

Adi Pop a deschis scorul în minutul 51, din lovitură liberă, pentru ca rezultatul final să fie stabilit de Andrei Pop, în ultimele minute ale confruntării de pe Municipal.

Acesta a fost ultimul amical jucat de Unirea Dej înaintea începerii Ligii 2. Vă reamintim, în jocurile de verificare din această vară, ”panterele roz” au obținut victorii pe linie: 5-0 cu FC Lăpușul Tg. Lăpuș, 4-1 și 2-0 cu ”U” Cluj, 4-1 cu Unirea Ungheni și 3-0 cu Sportul Șimleu Silvaniei.