Sport
VIDEO – Sărbătoare în centrul Dejului, în miez de noapte. Campionii, așteptați de suporteri
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/05/Unirea-Dej-campioana-sarbatoare-1024x576.jpg)
A fost sărbătoare azi-noapte, în centrul Dejului, după ce echipa de fotbal Unirea Dej a reușit să promoveze în Liga a II-a.
Sute de suporteri i-au așteptat pe campionii de la Unirea Dej în centrul orașului, în zona Parcului Mic, pentru a sărbători împreună promovarea în eșalonul superior. Circulația a fost închisă de autorități, iar fanii au cântat alături de jucători zeci de minute, chiar în mijlocul drumului. Nu au lipsit fumigenele, astfel că atmosfera a fost una incendiară.
Vezi în MATERIALUL VIDEO de mai jos ce au spus antrenorul Dragoș Militaru și primarul Morar Costan: