Sport
VOLEI | CS Unirea Dej a învins Știința Explorări Baia Mare, pe teren propriu!
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
4 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/12/Unirea-Dej-Stiinta-Explorari-Baia-Mare-volei-decembrie-3-1024x575.jpg)
Echipa de volei Unirea Dej s-a impus, sâmbătă, cu 3-0, pe teren propriu, în fața formației Știința Explorări Baia Mare.
Partida dintre cele două echipe, disputată sâmbătă seara, de la ora 18, în Sala Sporturilor din Dej, a contat pentru a XV-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin. Înaintea acestei confruntări, elevii lui Marius Dascălu și Tiberiu Szilagyi ocupau locul 5 în clasament, cu 24 puncte acumulate, în timp ce maramureșenii se aflau pe poziția cu numărul 8, având 16 puncte strânse.
Dejenii au câștigat primul set cu 25-19, iar în următorul act s-au impus cu 25-18. Ultimul set s-a încheiat 25-15 și astfel dejenii au câștigat meciul cu 3-0 și au pus mâna pe toate cele trei puncte puse în joc.
Pentru CS Unirea Dej urmează meciul din deplasare cu Arcada Galați, care se va disputa pe 15 februarie.