Sport
FC Unirea Dej a pierdut amicalul cu Baia Mare. Dejenii au condus la pauză
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/02/Unirea-Dej-Victoria-Cluj-amical-4-1024x768.jpg)
Echipa de fotbal Unirea Dej a fost învinsă, scor 1-3, de formația CS Minaur Baia Mare, într-un meci amical disputat vineri.
Partida de verificare dintre FC Unirea Dej și CS Minaur Baia Mare s-a jucat, vineri, pe terenul sintetic din comuna Iclod și a fost câștigată de maramureșeni, scor final 3-1.
Elevii antrenați de Dragoș Militaru au condus la pauză cu 1-0, după reușita lui Andrei Pop, însă CS Minaur Baia Mare a revenit în partea secundă și a punctat de trei ori, prin Lemac (dublă) și Șter. De menționat că la 1-1, Paul Batin a ratat o lovitură de pedeapsă.
În precedentele două jocuri amicale, FC Unirea Dej a trecut cu 5-1 de ACS Vulturul Mintiu Gherlii și cu 3-2 de Victoria Cluj.