Vulturul Mintiu Gherlii – CFR Dej 3-0 – FOTBAL

fotbal general

CFR Dej a pierdut cu scorul de 3-0 meciul disputat duminică cu Vulturul Mintiu Gherlii. Partida a contat pentru etapa XXI a campionatului județean – liga IV.

După 45 de minute în care cele două formații au mers umăr la umăr și s-a intrat la vestiare la egalitate (0-0), Stupinean a reluat cu capul o lovitură de colț, în a doua jumătate a reprizei secunde, și a deschis scorul pentru Vulturul. Gazdele și-au majorat avantajul în urma unei combinații Balint-Alex Rus, acesta din urmă finalizând pentru formația sa, scrie gherlainfo.ro. Scorul final a fost stabilit de Mureșan, după o centrare excelentă venită de la același Alex Rus.

La finalul celor 90 de minute de joc, tabela de marcaj a indicat Vulturul Mintiu Gherlii – CFR Dej 3-0.