Social-Cultură
Ziua Victoriei Revoluției va fi marcată, joi, la Dej
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/12/Ziua-Victoriei-Revolutiei-Romane-și-a-Libertatii-Dej-4.jpg)
Primăria Municipiului Dej şi Garnizoana Dej, organizează joi, 22 decembrie, manifestări dedicate Zilei Victoriei Revoluţiei Române şi a Libertăţii.
Evenimentul se va desfășura de la ora 10:00, la Monumentul Eroilor Revoluției din Piața 16 Februarie și va fi marcat printr-un ceremonial militar religios.
În semn de aleasă prețuire pentru eroii Florin Oșan și Kovacs Laszlo se va intona Imnul Național al României, se va oficia o slujbă de pomenire, va susține o alocuțiune, privind importanța zilei, primarul municipiului Dej Morar Costan, se vor depune coroane și va defila Garda de Onoare.