Sport
Cupa Explorări VOLEI MASCULIN – Știința Explorări Baia Mare – Unirea Dej 3-0
Publicat acum
10 anipe
Echipa de volei Unirea Dej a pierdut cu 3-0 întâlnirea cu Știința Explorări Baia Mare, disputată în cadrul Cupei Explorări la volei masculin.
Ieri, dejenii au cedat în fața formației CSVM Zalău, scor 3-0, în cadrul primului meci disputat la Cupa Explorări. În această după-amiază a fost programat meciul cu numărul doi pentru elevii antrenați de Ovidiu Macarie în compania gazdei Știința Explorări. Și această întâlnirea a fost pierdut de uniriști tot cu 3-0. Băimărenii s-au impus la 23 în primul set, la 22 în al doilea și la 26 în al treilea.
Vă reamintim, în acest week-end, echipa de volei Unirea Dej participă la ”Cupa Explorări”, competiție desfășurată în Sala Sporturilor ”Lascăr Pană” din Baia Mare, organizată de Știința Explorări Baia Mare. La acest turneu – desfășurat în sistemul fiecare cu fiecare, pe lângă echipa gazdă și Unirea Dej, mai iau parte Volei Municipal Zalău și Universitatea Cluj.
Următorul meci al dejenilor este programat mâine, 20 septembrie, de la ora 10, cu Universitatea Cluj.
Citește și:
Cupa Explorări VOLEI MASCULIN – Unirea Dej – CSVM Zalău 0-3
Unirea Dej – CSVM Zalău, vineri, primul meci din cadrul competiției ”Cupa Explorări”
Echipa de volei Unirea Dej va participa la Cupa Explorări, la Baia Mare
Citește și:

Aproape 100 de sancțiuni, azi, la Dej și în localitățile limitrofe. Peste 90% din ele pentru abateri la regimul circulației – FOTO

Transporturi de persoane, mărfuri și lemn, trase pe dreapta la Dej, Cășeiu și Mica. De ce s-au dat sancțiuni – FOTO

REZULTATELE analizelor în cazul animalelor moarte de la Recea Cristur














