Industria Galda – FC Unirea Dej 4-1. Doi jucători ai gazdelor, eliminați – GALERIE FOTO

Industria Galda - FC Unirea Dej (9)

FC Unirea Dej a pierdut cu 4-1 întâlnirea din această după-amiază, din deplasare, cu Industria Galda.

Partida de la Galda, care a început la ora 17, a contat pentru etapa a IV-a a seriei a V-a din Liga a III-a. Gazdele au deschis scorul prin Câmpean, în minutul 16, după o fază în care au fost implicați Bodea și Lupșan. Uniriștii au reușit să egaleze în scurt timp, după doar câteva minute, Nalați aflându-se la finalizare.

Găldenii s-au desprins din nou pe tabelă în minutul 26, Bodea marcând după o combinație cu Cernea. Imediat după pauză, Bodea a realizat dubla și a adus liniștea pe banca echipei sale. Cioară (’76) a închis tabela, scor 4-1, în urma unei lovituri libere indirecte, din 5 metri. De menționat că în ultimele 20 de minute, Industria a jucat în inferioritate, Man fiind eliminat în minutul 71, iar Cernea cu 5 minute înainte de fluierul de final.

FC Unirea Dej: Blaga – Podină, Kovacs, Saidou, Hasnaș, Nalați, Itu, Rogozan, Bălțoi, P. Bogdan, Al. Florin.

Industria Galda: Ștef – Oprița, Haiduc, Al. Man, Olar, Frențiu, Kilin, A. Câmpean, Bodea, D. Lupșan, Cernea.

Fotbaliștii din Dej au numai trei puncte în clasament, după ce în prima etapă au pierdut pe teren propriu, scor 2-4, cu Sănătatea Cluj, în runda a doua au fost învinși cu 1-0 de CS Iernut, iar în ultimul meci de acasă s-au impus cu 3-2 cu CS Oşorhei.

Click AICI pentru a vedea o GALERIE FOTO de la meci pe pagina de facebook Dej24.ro.