CS Iernut – FC Unirea Dej 1-0. Dejenii, 0 puncte în clasament după primele două etape

FC Unirea Dej - Sanatatea Cluj fotbal (3)

FC Unirea Dej a pierdut cu 1-0 în fața formației CS Iernut. Partida a contat pentru etapa a II-a a seriei a V-a din Liga a III-a.

Partida disputată cu începere de la ora 17 pe Stadionul Cornel Orza din Iernut s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0. Ambele formații au avut mai multe șanse de a marca, însă cei doi portari au fost la post și și-au salvat colegii în mai multe rânduri.

La capătul celor 90 de minute de joc, tabela de marcaj a indicat 1-0 pentru CS Iernut, singurul gol fiind reușit de Fekete Istvan în minutul 70. Acesta a reluat cu capul, din 4 metri, o minge trimisă din corner și l-a învins pe portarul dejean.

FC Unirea Dej rămâne cu zero puncte în clasament, după ce în prima etapă a pierdut pe teren propriu în fața echipei Sănătatea Cluj, scor final 2-4.

Etapa următoare, echipa antrenată de Dan Mănăilă va întâni pe Stadionul Municipal Dej formația CS Oșorhei.