Eveniment
ACCIDENT în Cășeiu. Un bărbat rănit, impact între o mașină și o autoutilitară
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/06/Ambulanta-accident-Cluj-noapte.jpg)
Un accident de circulație a avut loc în această după-amiază, pe DN18B, în localitatea Cășeiu.
”Din primele date rezultă faptul că, în momentul efectuării manevrei de mers înapoi, la ieșirea dintr-o curte, o conducătoare auto în vârstă de 22 de ani a intrat în coliziune cu o autoutilitară care se deplasa în direcția municipiului Dej”, a precizat Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Cluj.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea unui pasager din autoturism – un bărbat în vârstă de 29 de ani, care a fost transportat la o unitate medicală pentru îngrijiri medicale și investigații suplimentare.
”Testările cu aparatul etilotest au avut rezultate negative”, au mai arătat oamenii legii.